„Wyślij pączka do Afryki”

 „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”      (Mt 25, 40)      

     Przeżywając Tydzień Misyjny, który rozpoczął się Niedzielą Misyjną 23 października, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Misjonarzy Kapucynów „Wyślij pączka do Afryki”.

Nazwa akcji pochodzi od nazwiska misjonarza, który jeszcze przed wyjazdem na misje do Afryki organizował akcję „Benedykt Pączka zaprasza na pączka”. Obecnie jako misjonarz głosi Ewangelię, w miejscowości Ngaoundaye w RŚA, ale często jego działalność wykracza poza zadania związane z posługą kapłańską. Kapucyni dokarmiają i kształcą osierocone dzieci, kopią studnie w wioskach, w których nie ma dostępu do bieżącej wody oraz budują szkoły, bo jak twierdzą, edukacja jest jedyną szansą na zmianę Afryki.

befunky-collage

Chcąc wesprzeć projekty charytatywne, edukacyjne i religijne zakonników  w Środkowej Afryce,  z wielkim zapałem  i sercem przystąpiliśmy do tego przedsięwzięcia. Uczniowie zaangażowali w pieczenie nie tylko pączków, ale różnych  ciast i ciasteczek swoje mamy i babcie. Przy dźwiękach afrykańskiej muzyki, pyszne słodkości szybko znikały z naszego misyjnego kiermaszu. Zebraliśmy 811 złotych , które z radością przekażemy  na ręce misjonarzy Kapucynów, na potrzeby najbardziej potrzebującym.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie tego dnia P. J. Kukli, P. M. Jaworskiej, P. B Szymurze-Trębacz,  wszystkim mamom i babciom, które upiekły wspaniałe pączki i ciasta, uczennicom, które z wielką radością sprzedawały i wszystkim klientom, którzy kupowali pyszne wypieki.

Szczególnie dziękuję Państwu Karolinie i Tomaszowi Krawczyk naszym sponsorom, którzy dostarczyli nam 50 pączków.