„Wyślij pączka do Afryki”

„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”      (Mt 25, 40)

Przeżywając Tydzień Misyjny, który rozpoczął się Niedzielą Misyjną 23 października, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Misjonarzy Kapucynów „Wyślij pączka do Afryki”.

Nazwa akcji pochodzi od nazwiska misjonarza, który jeszcze przed wyjazdem na misje do Afryki organizował akcję „Benedykt Pączka zaprasza na pączka”. Obecnie jako misjonarz głosi Ewangelię, w miejscowości Ngaoundaye w RŚA, ale często jego działalność wykracza poza zadania związane z posługą kapłańską. Kapucyni dokarmiają i kształcą osierocone dzieci, kopią studnie w wioskach, w których nie ma dostępu do bieżącej wody oraz budują szkoły, bo jak twierdzą, edukacja jest jedyną szansą na zmianę Afryki.

befunky-collage

Czytaj dalej „Wyślij pączka do Afryki”

Sztafetowe biegi przełajowe – zawody powiatowe i rejonowe.

Dnia 25.10.2016r. w Łące odbyły się powiatowe i rejonowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Dziewczęta w składzie: Julia Biela, Daria Szłapa, Wiktoria Sołtys, Wioletta Pastuszka, Karolina Olszowiec, Magdalena Baniak, Patrycja Basa zajęły II miejsce w zawodach powiatowych. podobnie drużyna chłopców, którą reprezentowali: Tomasz Bojdoł, Paweł Psik, Norbert Szymik, Konrad Francuz, Patryk Michulec, Dawid Waszek, Krystian Kawka, chłopcy także zajęli 2 miejsce w zawodach powiatowych awansując do zawodów rejonowych, w których zdobyli miejsce 3. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.