1050 Rocznica Chrztu Polski

Istotnym wydarzeniem dla historii naszego kraju jest przyjęcie przez władcę Polski, Mieszka I, chrztu w 966 roku. Data ta uważana jest za początek istnienia państwa polskiego.

1-DSC02299

Przyjęcie chrześcijaństwa miało bardzo pozytywne skutki dla kraju Piastów, i to w różnych dziedzinach – począwszy od wiary i polityki, a skończywszy na kulturze, sztuce i rolnictwie. Chrystianizacja stała się więc kamieniem milowym dla  rozwoju Polski.

Mieszko I przyjął chrzest w 966 roku, najprawdopodobniej 14  kwietnia, podczas Świąt Wielkanocnych. Dlatego też w czwartek,  (14.04 ) świętując ten Jubileusz, na Mszy szkolnej, pragniemy myślą wrócić do naszego chrztu i odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne.

Zapraszamy wszystkie dzieci, najmłodsze z rodzicami, na godz. 17.00, i prosimy o przyniesienie świec chrzcielnych.