Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje to błogosławiony czas łaski Pana Boga dla nas.

Nasze wielkopostne rekolekcje odbywały się w dniach od 11 do 13 lutego. Przebiegały pod tajemniczym hasłem „Latać może każdy, niebolotem tylko odważny”. Prowadziły je Siostry Służebniczki z Katowic – Panewnik. Galeria zdjęć

Aby pomóc nam lepiej przeżywać Mszę Świętą, Siostry zabrały nas w piękną podróż wspomnianym  „niebolotem”. Każdy z nas został na chrzcie świętym zaproszony do osiągnięcia świętości i otrzymał taki „niebolot” z najlepszym pilotem jakim jest Pan Jezus. Aby nie zabrakło nam siły w dążeniu do świętości i abyśmy latali na najwyższych obrotach, Pan Jezus dał nam pokarm duchowy jakim jest Eucharystia. Przez dwa dni rekolekcji staraliśmy się wgłębiać w tajemnicę Mszy Świętej i uczyliśmy się dobrze latać „niebolotem”, śpiewając i wielbiąc Boga w modlitwie. W ostatnim dniu rekolekcji uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, wcześniej korzystając z sakramentu pokuty i pojednania. Przynieśliśmy Panu Bogu w naszych sercach, nasze radości, troski, naszych bliskich, chorych i cierpiących. Choć nasz rekolekcyjny lot dobiegł końca i szczęśliwie wylądowaliśmy to wiemy, że Pan Jezus jest zawsze z nami, szczególnie obecny w Eucharystii.

Były to wyjątkowe dni, choć wolne od zajęć dydaktycznych, to jednak pełne nauki. Dostarczyły nam wiele ważnych myśli na temat Mszy Świętej. Wiemy, że bez niej nie można osiągnąć świętości. Dziękujemy Siostrom Służebniczkom i naszym kapłanom, na czele z ks. Proboszczem, za wszelkie posługi w czasie tych rekolekcji.