Prelekcja dla rodziców

Podczas zebrania z rodzicami dnia 26 stycznia  w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z pedagogiem resocjalizacyjnym Panem Piotrem Rychły. Zaproszeni zostali  na nie wszyscy rodzice , aby wysłuchać prelekcji na temat „Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży”. Spotanie  miało  na celu uświadomić nam – dorosłym, na co zwrócić uwagę, jak reagować i jak chronić dzieci przed niektórymi niebezpieczeństwami, które niesie współczesna komputerowa rzeczywistość.

5 myśli nt. „Prelekcja dla rodziców”

  1. Spotkanie było naprawdę ciekawe. O wielu tych rzeczach wiemy głownie z mediów. Natomiast prowadzący popierał wszystko swoimi doświadczeniami. Dziękuję za zorganizowanie go.
    Uważam też , że należałoby się zastanowić, czy oczywiście w formie wskazanej dla starszych dzieci (V i VI klasa) nie zorganizować dla nich tego typu prelekcji, a może i zajęć warsztatowych w niewielkich grupach.

  2. Też uważam, że przydałoby się takie spotkanie z dziećmi. Nasze dzieci są niestety często przekorne i uważają że nauczyciel i rodzice niepotrzebnie”trują”. Może to samo powiedziane z ust kogoś obcego bardziej im utkwi w pamięci, niż to samo powtarzane setki razy przez nas-rodziców. Zauroczona Mama

    1. Współczuję Pani z całego serca! Jeśli nie jest Pani autorytetem dla swojego dziecka to ma nim być ktoś inny??

    2. O mój autorytet proszę się nie martwić. Chodziło mi bardziej o przekorę dzieci. Bo na złość dzieci „czasem odmrażają sobie uszy”. Pani dziecko nigdy nie zrobiło czegoś przez przekorę? To doświadczenie w takim razie dopiero przed Panią, proszę się dobrze przygotować. Ja już lekcję mama odrobioną. Zauroczona Mama.

    3. A może nie o autorytet chodzi a przekorę, taką zwykłą dziecięcą??. O mój autorytet proszę się nie martwić. Zauroczona mama

Możliwość komentowania jest wyłączona.