Koncert Świąteczno – Noworoczny

trdfgyvfr6t

W tym roku po raz pierwszy Koncert Świąteczno – Noworoczny odbył się nie w Adwencie, ale 19 stycznia br., w kościele parafialnym w Piasku, dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza G. Stephana.

Mogliśmy zobaczyć sceny przedstawiające historię narodzenia Pana Jezusa, a także posłuchać pięknych pastorałek, piosenek świątecznych oraz tradycyjnych kolęd w wykonaniu naszych uczniów. Teksty Pisma Świętego, utwory poetyckie, piękny śpiew, akompaniament różnych instrumentów muzycznych, pozwoliły po raz kolejny pochylić się nad tajemnicą Bożego Narodzenia.

Wielu wzruszeń dostarczyli nam uczniowie, szczególnie ci najmłodsi. Usłyszeliśmy w ich wykonaniu, przy akompaniamencie gitary, piosenkę pt. „Przekażmy sobie znak pokoju”. Uczniowie klas drugich wykonali „Chojkę” oraz kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, a także piękną angielską piosenkę „Noel”, z akompaniamentem gitary, instrumentów perkusyjnych, fletów, dzwonków i pianina. Klasy trzecie zaprezentowały kolędy „Anioł pasterzom mówił” oraz „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Piękna gra na dzwonkach i organach dostarczyła miłych przeżyć.

Uczniowie  z klas czwartych i piątych pięknie śpiewali w chórze, piątoklasiści i szóstoklasiści przedstawiali  „żywe obrazy” ilustrujące wydarzenia biblijne sprzed 2000 lat .

Fragmenty Pisma Świętego czytali : Maciej Wagner, Maksymilian Malcharek, Konrad Francuz, Ola Nycz.

Teksty o Bożym Narodzeniu skierowali do nas : Maja Bilek, Ola Nycz, Nicola Duka, Justyna Zorembska, Natalia Jabcoń, Nicola Jędryka, Paulina Klimek, Inga Marekwia oraz Mikołaj Dętkoś.

Wierszyki recytowały: Pola Nowak, Monika Dobosiewicz, Dominika Warkocz, Maja Goraus.

Całość koncertu uświetnili występem soliści: Jakub Szczotka, Marta Helios, Hania Baksik, Jakub Biela,  Julia Biela, Martyna i Karolina Olszowiec, Emilia Stawowczyk, Zofia Kania, którzy śpiewali kolędy i pastorałki dostarczając słuchaczom wielu wzruszeń. Pięknie zagrał  zespół dzwonków ręcznych : Ania Duka, Emilia Wrochna, Maja Bilek, Karolina Mucha, Joanna Duńka, Justyna Zorembska, Julia Iskrzycka, Paulina Klimek, Nicola Jędryka. Kamila Kędzior. Na fletach zagrały: Maja Bilek, Joanna Duńka (flety proste), Sylwia Rębisz (flet poprzeczny), na akordeonie Ola Nycz, na gitarze Nadia Skaźnik. Na cymbałkach grali: Wiktoria Goldman, Natalia Korcz, Marcin Anderko, Kinga Jakubczak, na skrzypcach akompaniowała Inga Marekwia.  Uczniowie klas czwartych i piątych śpiewali w chórze.

Trudno jest  wymienić wszystkich uczestników koncertu, których było bardzo wielu, ale wszystkim, którzy wzięli w nim udział, serdecznie dziękujemy.

Gościem koncertu była Patrycja Sołtys, absolwentka naszej szkoły, która zaśpiewała kolędę „Cicha noc”.

Tradycyjnie koncert zakończyła pani Dyrektor Jolanta Rudka składając  życzenia świąteczno – noworoczne wszystkim zaproszonym gościom, rodzicom,  dziadkom i dzieciom, oraz dziękując zgromadzonym za tak liczne przybycie.

Uczniów klas I-III przygotowały panie: Mariola Pastuszka, Beata Szymura, Karina Głowacka-Bieszczad, A. Skapczyk, Beata Skrzypiec,  Ewa Janeczek, Beata Goleń-Świgoń, Patrycja Deja. Klasy IV- VI część muzyczną przygotowały pod kierunkiem p. Joanny Kukli. Teksty przygotowała p. Barbara Pyclik. Z aktorami w scenach żywych obrazów pracowała p. Mariola Jaworska. P. Anna Ryba przedstawiła pokaz slajdów  o Bożym Narodzeniu.

Szczególnie serdecznie podziękowania za poświęcony nam czas i pomoc w obsłudze technicznej przedstawienia składamy Monice Wróbel. Dziękujemy P. Justynie Kubickiej za uszycie strojów dla aktorów.