Wyjazd klas I do teatru

IMG_20151207_110640a7 grudnia uczniowie klas pierwszych zobaczyli przedstawienie pt. „Smok Bonawentura” w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku _ Białej. Mieli nie tylko okazję śledzenia przygód tytułowego bohatera podczas samotnej podróży, która nauczyła go samodzielności w działaniu i myśleniu, ale także poznania różnych technik lalkowych – marionetek, pacynek, cieni. Po przedstawieniu tradycyjnie przybył do teatru Mikołaj, który wraz z „pomocnikami” wręczył każdemu dziecku upominek.
IMG_20151207_105618

Kramik mikołajkowy 2015

Pomysł na KRAMIK MIKOŁAJKOWY zrodził się w 2012 roku i wtedy został zorganizowany po raz pierwszy. Jego ideą było zorganizowanie straganu ze świątecznymi ciasteczkami, które mogą być kupowane przez uczniów za symboliczną złotówkę.  Uczniowie mają możliwość samodzielnego kupowania. Często po raz pierwszy samodzielnie wydają pieniądze, wykonują obliczenia pieniężne, kalkulują. Uczą się w ten sposób małej ekonomii. Ponadto kupują mikołajkowe słodkości, które w tym szczególnym dniu są jak najbardziej dozwolone. Pierwszy kramik mikołajkowy zaopatrzyli w domowe wypieki rodzice (obecnych piątoklasistów VB).  Kolejny kramik poprzedzony był warsztatami ciasteczkowymi, na których uczniowie obecnej V B pod kierunkiem zaangażowanych mam samodzielnie upiekli ciasteczka.

Kramik mikołajkowy 2015OLYMPUS DIGITAL CAMERA