Dzień Misyjny

23 listopada już po raz drugi, gościliśmy w naszej szkole, panią Małgorzatę Wiatr, wolontariuszkę zaangażowaną w ogólnopolski projekt misyjny „Młodzi dla Kamerunu”.

Pani Małgorzata w lipcu uczestniczyła w wyprawie misyjnej do Kamerunu. Podzieliła się z nami swoimi przeżyciami, spotkaniami z różnymi ludźmi, przygotowała dla nas ciekawą prezentację. Mogliśmy zobaczyć w jakich warunkach żyją i uczą się nasi rówieśnicy na Czarnym Lądzie, jak bardzo ich życie różni się od naszego. Cieszyliśmy się kiedy zobaczyliśmy wybudowaną szkołę, ze środków pochodzących z wspomnianego projektu, ponieważ my także włożyliśmy  swoją małą cegiełkę w edukację tamtejszych dzieci.

W tym roku również chcieliśmy coś zrobić dla naszych rówieśników, w dalekim Kamerunie. Uczniowie na kółku misyjnym i w domach przygotowali piękne kartki świąteczne, które będą dla nich, naszym prezentem  na Święta. Zebraliśmy dla dzieci plecaki i tornistry, w których będą mogli nosić swoje książki i przybory szkolne.

Dziękuję wszystkim  uczniom i rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc dla najbardziej potrzebujących.

BeFunky Collage 4