Narodowy Dzień Niepodległości

DSC_0372[1]

W czwartek 12 listopada odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zastanawialiśmy się wspólnie nad tym, co to jest niepodległość i jak Polacy ją sobie wywalczyli. Żeby znaleźć odpowiedź, występujący uczniowie (głównie piątoklasiści) przypomnieli nam ważne daty i wydarzenia z historii Polski. Słuchaliśmy również tematycznych wierszy i dołączaliśmy się do śpiewanych i granych przez uczniów pieśni patriotycznych. Akademię zakończyliśmy hymnem naszego państwa — zaśpiewaliśmy go z dumą, chcąc dorównać tym, którzy cieszyli się z odzyskania niepodległości w 1918 roku.

Po akademii zostały rozdane dyplomy i nagrody zwycięzcom szkolnych konkursów — na najpiękniejszy różaniec, najciekawszego Zwierzaka-Cudaka, ciekawy znaczek pocztowy, zbiórki surowców wtórnych.

Barbara Wardziak