Wyjazd do Centrum Nauki Kopernik

Uczestnicy fakultetu matematyczno – fizycznego w ramach zajęć odwiedzili Centrum Nauki Kopernik oraz planetarium Niebo Kopernika w Warszawie. W planetarium na sferycznym ekranie mogli obejrzeć film „Ziemia, Księżyc, Słońce”, a podczas pokazów na żywo przyjrzeli się gwiazdom, które świecą na niebie.
W Centrum zwiedzali wystawy i doświadczali, jak zbudowane jest ciało człowieka, zagłębiali się w tajemnice zmysłów, mieli okazję przyjrzeć się, jak powstaje tornado oraz doświadczenia tego, co się dzieje podczas trzęsień ziemi.
Wrażenia były niezapomniane!

2 myśli w temacie “Wyjazd do Centrum Nauki Kopernik”

  1. Zdaję sobie sprawę, że taki wyjazd to ogromny koszt. Ale pobyt w Centrum jest fantastyczny. Może wyjazd z jakąś klasą dałoby się zorganizować? Sama z przyjemnością pouczyłabym się na takich eksponatach. Zauroczona Mama

    1. Myślę, że w przyszłym roku szkolnym zorganizujemy taki wyjazd dla chętnych, więc zapraszamy!

Możliwość komentowania została wyłączona.