Pielgrzymka na Jasną Górę

             W niedzielę 21 czerwca odbyła się XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, na Jasnej Górze.

Uczniowie naszej szkoły, niektórzy wraz z rodzicami oraz ks. proboszczem uczestniczyli w tym wydarzeniu. Pomimo deszczowej pogody, na jasnogórskie Błonia, przyjechały dzieci, z całej Polski i nie tylko. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

BeFunky Collage

 

BeFunky Collage 2

Całym sercem trwaliśmy w radości na modlitwie, aby wypraszać łaskę przemiany dla każdego z nas. Pielgrzymka była okazją do spotkań, wspólnej zabawy, modlitwy. Na scenie wystąpił zespół „Armia Dzieci”, który swoim żywiołowym tańcem i śpiewem, porwał wszystkich uczestników. Swój koncert dał także lubiany przez najmłodszych, ks. Antoni Długosz, który w tym roku obchodzi pięćdziesiątą rocznicę święceń kapłańskich.

Centralnym punktem była Msza Święta, w której przewodniczył wspomniany ks. biskup. W homilii podkreślił, „że Matka Boża zachęca nas, abyśmy ustawicznie nawracali się, a w tym nawracaniu pomocą będzie zawsze rozmowa z Panem Bogiem”.  

Rozśpiewani i radośni wróciliśmy do naszych domów.  Za rok odbędzie się kolejna pielgrzymka, na którą już czekamy, a teraz będziemy odmawiać dziesiątkę różańca, w swoich domach , szkołach i na podwórkach.

 

Jedna myśl w temacie “Pielgrzymka na Jasną Górę”

  1. Pani Katechetce bardzo dziękujemy za zorganizowanie tej pielgrzymki! Były to pełne duchowych przeżyć godziny dla każdego. Zachęcam zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie byli, do udziału w takiej pielgrzymce.

Możliwość komentowania została wyłączona.