Pszczyński Festiwal Nauki

W poniedziałek 15 uczniów naszej szkoły – uczestników fakultetów realizowanego w naszej szkole projektu „Rozwijamy swoje możliwości” wzięło udział w Pszczyńskim Festiwalu Nauki. Uczniowie szkół biorących udział w projekcie prezentowali swoje prace, wykonywali doświadczenia, prezentowali gry. Cała akcja odbywała się na Stadionie Miejskim ISKRA w Pszczynie w ramach Dnia Dziecka z Mundurem, na którym strażacy, policjanci, ratownicy medyczni, strażnicy miejscy, bracia kurkowi, harcerze, leśnicy, łowczy, wojsko pokazali, na czym polega ich praca. Można było zapoznać się ze sprzętem i umundurowaniem, zakuć się w kajdanki, dotknąć broni, ugasić „pożar”, wsiąść do pojazdów służb mundurowych. Uczniowie zobaczyli pokaz tresury psa oraz pokaz ratownictwa drogowego z cięciem pojazdu. Sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko harcerzy, na którym dzieci poznawały alfabet morsa, strzelały z łuku, przeciągały linę, czy skakały na skakance. Było też miasteczko ruchu drogowego i wiele, wiele innych atrakcji, a także upominki.

20150615_101634 Czytaj dalej Pszczyński Festiwal Nauki

Konkurs języka angielskiego YOUNG MASTER

10 czerwca odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Young Master, organizowany przez Szkołę Podstawową w Studzionce.  W konkursie uczestniczyło 13 uczniów szkół podstawowych. Konkurs miał formę testu składającego się z 50 pytań. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z komunikacji, czytania ze zrozumieniem, gramatyki, słownictwa oraz elementów kultury krajów anglojęzycznych. Naszą szkołę reprezentowali:

Zuzanna Kobiela (kl.VIa), która zajęła I miejsce, zdobywając 45 pkt. oraz Ryszard Odlanicki-Poczobutt (kl.Vb), który również spisał się znakomicie – otrzymał 40 pkt.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!