SZKOLNY DZIEŃ KULTURY I JĘZYKA ANGIELSKIEGO

17 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Kultury i Języka Angielskiego. Na dolnym korytarzu można było podziwiać wystawę prac uczniów, którzy przygotowali piękne i bardzo starannie wykonane makiety znanych obiektów brytyjskich takich jak Big Ben, Tower Bridge, London Buses. Podczas lekcji uczniowie mogli obejrzeć filmy w języku angielskim dotyczące Rodziny Królewskiej, zwyczajów brytyjskich, historii Robin Hooda ale także zmian klimatycznych na Ziemi.

Duża grupa uczniów pisała  konkurs UK is OK , który dotyczył wiadomości z geografii, sportu, kultury Zjednoczonego Królewstwa Wielkiej Brytanii. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą.

I miejsce zdobyła:  Zuzanna Kobiela –  kl. VIa

II miejsce zdobyli: Maja Bilek – kl. Vb oraz Kacper Hanslik – kl. IVb

III miejsce zdobyły: Julia Kania – kl. VIb oraz Emilia Wrochna – kl. Vb

Wyróżnienie: Małgorzata Helios – kl. IVb

Drugi konkurs Spelling Contest  czyli Dyktando sprawdzał umiejętności pisania w języku angielskim i ortografię języka. Wyniki  mile nas zaskoczyły. Kilka uczennic napisało dyktando bezbłędnie.

I miejsce zdobyły: Hanna Loska – kl. VIa, Zuzanna Kobiela – kl. VIa, Amelia Wybrańczyk – kl. Va, Emilia Śleziona – kl. VIb

II miejsce zdobyli: Joanna Ryba –kl VIb, Kacper Hanslik – kl. IVb

III miejsce zdobyli – Maja Bilek – kl. Vb, Maksymilian Malcharek – kl. IVb

GRATULUJEMY!

Uczyć się języka to znaczy również uczyć się kultury danego kraju. Bez jej znajomości zrozumienie drugiego narodu, jego sposobu myślenia i wartości jest trudne. Mamy nadzieję, że ten dzień choć
w części przybliżył uczniom aspekty socjokulturowe Wielkiej Brytanii i będzie motywował do dalszych poszukiwań.

J.Świerzy, P. Sosna, P. Zembala