SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

        10994927_927160270648630_1356920723824586052_n

W dniach od 25-27 lutego uczniowie naszej szkoły, przeżywali rekolekcje wielkopostne. Były one prowadzone w duchu misyjnym, przez świeckich rekolekcjonistów, zaangażowanych w projekt „Młodzi dla Kamerunu”.

Patronką misji jest święta Tereska od Dzieciątka Jezus, dlatego też uczniowie przypomnieli sobie Jej życie i „Jej małą drogę do świętości”. Poznali  błogosławionego Jose Sanchez del Rio z Meksyku oraz świętego Kizito z Ugandy, dwóch młodych męczenników, którzy oddali swoje życie za wiarę. Kizito umierając wraz z przyjaciółmi, dodawał im otuchy i nadziei, a ostatnie Jego słowa brzmiały: „Przyjaciele jesteśmy na dobrej drodze”. Uświadomiliśmy sobie, że żyjemy w wolnym kraju i możemy swoją wiarę publicznie wyznawać.

Każdego dnia towarzyszyły nam słowa:

 Żyjesz tylko raz!!  Żyj jak święty!!

Ważne były pytania, kto to jest święty?, kto może nim zostać?, jak nim zostać?.

W trakcie nauk odkryliśmy, że najbardziej kochamy samych siebie, a wiara bez uczynków jest martwa. Bóg kocha każdego bezinteresownie. Jezus stał się sługą umywającym nogi swoim uczniom. Służba to coś wyjątkowego i tylko służąc naśladujemy Chrystusa. Poznaliśmy działalność placówek misyjnych w Afryce i wolontariuszy zaangażowanych w niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Poznaliśmy ogromne problemy naszych rówieśników, którzy chcą się uczyć, poznawać świat, realizować swoje marzenia, ale często brak podstawowych środków do życia jest przeszkodą na tej drodze. Chcąc pomóc w edukacji najbiedniejszych, przynosiliśmy do kościoła różne przybory szkolne, które zostaną im wysłane.

Podczas rekolekcji uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, uczniowie skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania. Podczas Mszy świętej kończącej rekolekcje, modliliśmy się w intencjach misyjnych, dziękowaliśmy za naszych rekolekcjonistów i prosiliśmy o owoce tych szczególnych dni, które były nam dane.