Przełom roku w IIIa

Życie naszej klasy, w grudniu i styczniu, było ogromnie urozmaicone. Odwiedziło nas wielu wspaniałych i bardzo ważnych dla nas Gości. Dziękujemy im za poświęcony nam czas i uwagę.

Pan Adam Skaźnik, zaprzyjaźniony z naszą szkołą policjant, przygotował dla uczniów bardzo pouczającą pogadankę oraz prezentację na temat zalet płynących z korzystania z Internetu. Przekonał nas, że dzieci powinny uczyć się nie tylko wyszukiwania informacji, ale także oceniania ich wartości. Rodzice i nauczyciele muszą zostać ich doradcami w tej dziedzinie. Wśród wszystkich dobrodziejstw Internetu czyha na nas wiele zagrożeń. Od naszego gościa  dowiedzieliśmy się, jak im zaradzić. Dziękujemy!

Pulpit

Przed świętami Bożego Narodzenia pod czujnym okiem pani Doroty Ryguły przygotowaliśmy bajkowe ozdoby świąteczne.

ozdoby

 Co jeszcze ciekawe go działo się w naszej klasie?

Wigilia u nas była wspaniała. Dobry nastrój wynikał z życzliwych rozmów, poczucia wspólnoty, wzajemnego szacunku i zainteresowania oraz czasu,  jaki poświęciliśmy sobie nawzajem.

wigilia

„Jeżeli tak uroczyście obchodzimy Narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym”                                                                                                                                                               Jan Paweł II

W karnawale spotkaliśmy się na lekcjach z rodzicami. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie rodziców wszystkimi zajęciami otwartymi, które się odbyły.

FotorCreated

Imprezą, która wzbudziła wiele pozytywnych emocji były obchody Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie przygotowywali się do niej bardzo starannie i z wielkim poświęceniem. Samodzielnie ozdobili i wypisali zaproszenia, namalowali portrety, zrobili dekoracje oraz upominki. Najpiękniej, jak tylko umieli, wykonali opisy babć i dziadków. Opisy te były odczytywane w czasie uroczystości. Wszystkie znalazły swoich właścicieli, tak samo jak portrety, na których odszukiwali się dziadkowie. Dominika Bassara i Aleksandra Warchał pięknie zagrały na pianinie. Uczniowie przygotowali także program artystyczny. Po występach przeprowadzono konkursy, w których brały udział wnuczęta z babciami lub dziadkami. Zabawa była wspaniała. Dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości!

dzbidz 1

I pamiętajmy, że dzieci przebywając z dziadkami mają okazję do kultywowania rodzinnych tradycji, przesiąkania rodowymi opowieściami i zwyczajami. Dziadkowie i babcie w otoczeniu wnucząt mają prawo czuć się jak para królewska. Mamy nadzieję, że tak właśnie czuli się na naszej uroczystości.

 „To jeden ze sposobów działania natury, że często czujemy się bliżej z przedstawicielami starszego pokolenia niż z osobami z pokolenia bezpośrednio nas poprzedzającego”                                                                                                                                                         Igor Strawiński

 „Każdy musi mieć dostęp zarówno do dziadków, jak i wnuków, aby być w pełni człowiekiem”                                                                                                                                                                                             Margaret Mead