Zawody w tenisie stołowym

29.01.2015 r. odbyły się w naszej szkole gminne zawody w tenisie stołowym. Zespół naszych dziewcząt w składzie: Wiktoria Staroń, Emilia Śleziona i Julia Iskrzycka zdobył I miejsce. W klasyfikacji indywidualnej Wiktoria zajęła I miejsce, Emilia II miejsce, a Julia miejsce VI. Chłopcy grający w składzie: Szymon Mazur, Marcin Anderko (kl. IVa) i Darek Ryguła (kl. IIIa), wywalczyli II miejsce. Indywidualnie Darek zajął IV miejsce, Marcin V miejsce, a Szymon VIII miejsce. Obie nasze drużyny będą reprezentować szkołę w zawodach powiatowych. Gratulujemy! Serdeczne podziękowania składamy p. Z. Halamie, który poprowadził zawody oraz przygotowuje naszych zawodników.20150129_11213020150129_100415

Odkrywamy czyli Targi TIK 2.0

W piątek już po raz drugi odbyły się w naszej szkole Targi TIK. Tym razem tematem przewodnim było ODKRYWANIE.  Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły mogli coś odkryć bo dla wszystkich uczniów przygotowane były zajęcia w grupach.

Uczniowie klas pierwszych najpierw odkrywali  szkolny Kodeks TIK a potem zastanawiali się: dlaczego widzę, słyszę i czuję oraz jak powstaje dźwięk? Uczniowie klas drugich i trzecich zastanawiali się dlaczego w każdym mieście jest rynek, jak widzą zwierzęta, co to jest legenda oraz jak okiełznać stres.

Uczniowie klas 4-6 odkrywali jak układa się wzory na chodnikach, jak przygotować plakat oraz co to jest informacja. Szukali odpowiedzi na pytania: czy wszystkie zwierzęta widza tak samo, jak aktywnie uczyć się słówek  i co można odkryć na portrecie?

Jak zajęcia podobały się uczniom można przeczytać np. we wpisie Maryli.

Turniej piłki nożnej

Chłopcy z klas IV aktywnie spędzają ferie zimowe. W turnieju piłki nożnej chłopców klas III i IV zorganizowanym przez MORiS, wzięło udział 6 zespołów. Bardzo dobrze spisały się dwie nasze drużyny. „Gumisie” zajęły II miejsce ulegając w meczu finałowym zespołowi z SP 16 ze Studzienic. „Smerfy” natomiast zajęły miejsce IV. Rozgrywki dostarczyły nam sporej dawki emocji, zwłaszcza ostatnie mecze naszych chłopców, które kończyły się rzutami karnymi. W skład „Gumisiów” wchodzili: Mikołaj Dętkoś, Kacper Hanslik, Kacper Kozik, Maksymilian Malcharek, Paweł Psik, Maciej Wagner i Dawid Waszek. W zespole „Smerfów zagrali: Jakub Kolon, Kewin Kost, Dawid Lazarek, Patryk Michulec, Wiktor Nowak i Daniel Uliasz. Gratulacje za waleczną postawę i zdobyte miejsca!