Jasełka 2014

http://youtu.be/FabrKeIO_FY

Dnia 18 grudnia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbył się jak co roku, Koncert Świąteczny, w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku.

Rodzice i zaproszeni goście mogli usłyszeć kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów  wielu klas naszej szkoły.

Szczególnych wzruszeń dostarczyli uczniowie najmłodszych klas, którzy po raz pierwszy zaprezentowali się przed tak dużą publicznością. Wykonali kolędy przy akompaniamencie fletów, cymbałków i gitary. Pięknie zaśpiewał duet – Julia Biela z młodszym bratem Kubą. Najmłodszych wykonawców przygotowały panie: Karina Głowacka -Bieszczad, Beata Skrzypiec, Anna Granatyr-Spychała, Beata GoleńŚwigoń.

Podczas koncertu do stajenki betlejemskiej prowadził nas „mały pastuszek, chcący obdarować  Jezusa swoimi skromnymi darami. Za nim podążał „wielki rozbójnik” chcąc zagarnąć jego dary dla siebie. Zachwycony i zdziwiony dobrym sercem pastuszka, i obdarowany przez niego, podąża razem z nim do Betlejem i zmienia swoje życie. Postanawia służyć Bogu i drugiemu człowiekowi. Do stajenki przybywają również pasterze, obudzeni przez aniołów, a także Trzej Królowie, by oddać hołd nowonarodzonemu Jezusowi.

W role aktorów wcielili się: Maksymilian Malcharek-pastuszek, Tomasz Bojd-rozbójnik, Oliwier Drobik-Archanioł, Agnieszka Nosek-Anioł, Wiktor Nowak-„mały aniołek”, Daria Ryguła-staruszka, Stefania Korcz-dziewczynka, Dawid Waszek-przywódca pasterzy, Maciej Wagner-pasterz, Paweł Psik-pasterz, Antoni Spyra-pasterz, Jan Gorzela-pasterz, Kewin Kost-król, Dawid Lazarek-król, Patryk Michulec-król, Emilia Śleziona-Maryja, Oskar Psik– Józef.

Koncert uświetnił chór i soliści przygotowani przez Panią Joannę Kuklę. Akompaniowały dzieci grające na skrzypcach – Agata Foltyn, Inga Marekwia i Mikołaj Poloczek, gitarze – Jędrek Wanot, cymbałkach,  fletach – dziewczęta z klasy 5b, bębnach oraz organach – Kamil Ryguła. Zaprezentował się także nasz zespół dzwonków ręcznych . Nie sposób wymienić wszystkich chórzystów i instrumentalistów . Doceniamy entuzjazm i ogrom pracy włożony w przygotowanie występu i wszystkim bardzo dziękujemy!

 Aktorów przygotowała  i czuwała nad całością przedstawienia Pani Barbara Pyclik. Dekoracje wykonała Pani Barbara Szymura-Trębacz.

Koncert zakończyła Pani Dyrektor składając wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.