Zabawy z gazetami

ParasolkaGrupa Tygrysków w trakcie zajęć poznała nowy taniec z gazetami „Polka trisch-trasch”. Wykorzystała wiele gazet, które po tańcu nie nadawały się do „czytania”. Nie zniechęciło to dzieci :) Zrobiły z nich papierowe kulki, które wykorzystały do zabaw ruchowych w podrzucanie, łapanie, dmuchanie i celowanie. Na zakończenie zabaw z papierowymi kulkami dzieci wykonały prace plastyczne pt. „Parasolki”.

Żadna gazeta się nie zmarnowała. Została wykorzystana do wyklejenia wzoru parasolki, które następnie dzieci pomalowały farbami (na swoje ulubione kolory). Pracowały i współpracowały bardzo dzielnie w małych kilkuosobowych grupach. Zapraszam do obejrzenia tańca i pozostałych prac.

2 myśli w temacie “Zabawy z gazetami”

  1. Podwójne życie gazety! Gratuluję pomysłu. Pozdrawiam Tygryski i wychowawców!

Możliwość komentowania została wyłączona.