Dźwięki muzyki już nam nie obce!

I nie chodzi tu o dźwięki muzyki, jakich wiele codziennie słyszymy wokół nas, ale o tytuł kolejnego musicalu, jaki obejrzeliśmy w miniony czwartek w Teatrze Muzycznym w Gliwicach. Wszyscy rozpoznali melodię piosenki śpiewanej na początku, którą znamy jako piosenkę o dźwiękach. 

„DO – jak śliczny domek z kart
RE – jak rechot w stawie żab
MI – jak migdał albo miś
FA – jesteście fajni dziś 
SOL – jak solone paluszki 
LA – jak lala do poduszki 
SI – sikorek choćby sto 
i wracamy już do Do.

C – jak cegła w domu twym
D – jak dekolt jednej z dam
E – jak ekran w każdym z kin
F – jak efektowny film
G – jak Giewont, góra w Tatrach
A – anatomiczny atlas
H – jak hamak pośród drzew
I kończymy śpiew na C.”
 

 Podobała się gra małych aktorów, scenografia, kostiumy, a przede wszystkim piękna muzyka i piosenki. Już myślimy o następnej uczcie muzycznej – 25 listopada jedziemy na „Miłość czyni cuda” – zapraszamy! Są jeszcze ostatnie wolne miejsca! A tekst piosenki o nutach warto zapamiętać – przyda się na lekcjach muzyki! Smile