Kosmiczna przygoda w naszej szkole

Przez trzy dni gościliśmy w naszej szkole wielkiego pasjonata wszechświata, który zabrał nas w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu za pomocą przenośnego planetarium. Przenośne planetarium Planet Expres to niezwykłe miejsce wyposażone w najnowocześniejszy projektor, teleskopy i urządzenia dydaktyczne. W pokazie wzięły udział cztery grupy przedszkolne oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły. Każda klasa i grupa miała indywidualną lekcję dostosowaną do wiedzy, jaką posiada. Oglądaliśmy z bliska planety, księżyce, odległe galaktyki, piękne mgławice oraz wiele innych ciekawych zjawisk. Zwiększyliśmy swoją wiedzę astronomiczną, utrwaliliśmy to co już wiemy. Atrakcyjna lekcja astronomii przedstawiona w przystępny i miejscami humorystyczny sposób dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i przeżyć.