Dzień Kropki w klasie III b

IIIBDzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu ukazującego pochodzenie i znaczenie Święta Kropki. Każdy z nas miał możliwość opowiedzenia o swoich talentach i mocnych stronach.

Wszyscy uświadomili sobie, że są mistrzami w jakiejś dziedzinie. Przyszła więc pora na wykonanie dla siebie wymarzonego medalu. Wykonywaliśmy medale (w kształcie kropki) techniką puentylizmu (kropkowania). Jest to technika malarska polegająca na kładzeniu obok siebie niewielkich plamek. Twórcą  puentylizmu był francuski impresjonista Georges Seurat. Bardzo podobały nam się jego obrazy, a także innych twórców posługujących się tą techniką. Podczas zajęć matematycznych stawialiśmy kropki mnożąc i dzieląc liczby, a na zajęciach z edukacji polonistycznej zastanawialiśmy się, jakie talenty posiadali bohaterowie opowiadania „Latający samochód”. Na zajęciach sportowych dziś również bawiliśmy się z dużą kolorową „kropką” czyli chustą animacyjną. Kropek nie zabrakło także na naszych ubraniach. Możemy więc powiedzieć, że kropki otaczały nas z każdej strony.