Klasy czwarte w Ogrodzieńcu

Wczoraj klasy 4 a i 4 b spędziły piękny i bardzo upalny dzień na zwiedzaniu Zamku i Grodu w Ogrodzieńcu.

Wyjechaliśmy o godz. 7.15 spod szkoły. Do Podzamcza dotarliśmy na godz. 9.30. Najpierw u stóp Zamku obejrzeliśmy pokaz rycerski, wysłuchaliśmy historii na temat zbroi, rycerstwa, życia dawnych właścicieli zamku i jego losów. Zwiedziliśmy ruiny, szczególnie interesującą salę tortur i dziedziniec, gdzie nabyliśmy pamiątki – zbroje, miecze, hełmy rycerskie, kusze, łuki i inne akcesoria rycerskie. Oglądaliśmy też rekonstrukcję średniowiecznego grodu na Górze Birów.Ostatnim punktem zwiedzania był Park Doświadczeń Fizycznych i zjazd torem saneczkowym.

Po odpoczynku i zjedzeniu lodów, frytek, zapiekanek i wypiciu wszystkiego, co mieliśmy ze sobą (upał był wielce okrutny i niemiłosierny!) wyjechaliśmy do domu. Po przedarciu się przez korki w Tychach, o 18.30 wróciliśmy do Piasku.

ogrodzieniec

Aby obejrzeć zdjęcia z wycieczki trzeba kliknąć w zdjęcie Smile

Jedna myśl nt. „Klasy czwarte w Ogrodzieńcu”

Możliwość komentowania jest wyłączona.