Piknik Rodzinny 2014 – pierwsze podsumowania

Piknik Rodzinny organizowany po raz pierwszy wspólnie przez społeczność szkolną, przedszkolną i Radę Rodziców już za nami. Trwają jeszcze podsumowania… Jednak najwyższa pora, by jeszcze raz podziękować wszystkim sponsorom, darczyńcom, chętnym do pomocy rodzicom. Poniżej pozwalam sobie wymienić (w kolejności alfabetycznej) naszych przyjaciół, bez których nie miałaby miejsca tak fantastyczna zabawa:

Czytaj dalej Piknik Rodzinny 2014 – pierwsze podsumowania

Święto Wolności

Dzisiaj w naszej szkole odbył się krótki apel. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego dzisiaj świętujemy. Upamiętnili w ten sposób wybory parlamentarne z 1989 roku. Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w mini lekcji historii. Dowiedzieli się na niej czym był komunizm i dlaczego Polska po II wojnie światowej nie była krajem wolnym. Uczniowie poznali takie postacie jak: Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki oraz Wojciech Jaruzelski. Podczas, krótkiej prezentacji dzieci zapoznały się z historią walki o wolność w Polsce.
Na zakończenie apelu wszyscy uczniowie zagłosowali i wybrali ulubiony przedmiot. Największą ilość głosów otrzymało wychowanie fizyczne.

Dzień Dziecka – Żyrafki i Koliberki

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

W poniedziałek, 02.06.2014 Żyrafki i Koliberki porzuciły na kilka chwil przedszkolny dywan i udały się w okolice OSP w Piasku by uczcić swoje święto. Czekało je tam sporo atrakcji. “Rambid” między grupami, zabawa w “Podchody”, pieczenie kiełbasek, wata cukrowa, truskawki, gaszenie strażacką sikawką ogniska. Na koniec wszystkie dzieci dostały po gwizdku, by od czasu do czasu, zagwizdać na ten dorosły, poukładany świat…  :)

WP_20140602_018 WP_20140602_024

WP_20140602_020 WP_20140602_007