Dzień Matki w bibliotece publicznej

Dnia 26 maja w Bibliotece Publicznej w Piasku odbyła się impreza środowiskowa „Dzień Matki w bibliotece „,  w której uczestniczyła grupa Pingwinków  z wychowawcami Aliną Bałuch i Grażyną Wąsowską, gośćmi specjalnymi były mamy przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały piosenki ilustrowane ruchem  z akompaniamentem Pani Haliny Kędzior na akordeonie, prośby książki i obietnice dzieci. Wiele emocji wywołały konkursy z nagrodami, podczas których Mamy miały okazję obserwować swoje dzieci podczas zabawy i ich pracę zespołową. Po dość trudnym teście na znajomość bajek odbyło się „Pasowanie na czytelnika”, miłym akcentem było wręczenie upominków nowym czytelnikom przez Panią Halinę – książki ufundowała Miejsko – Powiatowa Biblioteka w Pszczynie.
Imprezę urozmaiciła humorystyczna inscenizacja uczennic klasy piątej „Jaś i Małgosia” pod kierunkiem Marioli Jaworskiej.
Uroczystość zakończyło spotkanie z Mamami w przedszkolu, gdzie dzieci „śpiewająco” złożyły życzenia i rozdały upominki.

Alina Bałuch i Grażyna Wąsowska

Dzień mamy w przedszkolu