Wielkanocne warsztaty w Kaniówce

Dziś klasa VIB uczestniczyła w warsztatach pt „Śląska palma wielkanocna” w Kaniówce. Na zajęciach szóstoklasiści własnoręcznie wykonywali palmę wielkanocną zgodnie ze śląską tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Warsztaty zostały przeprowadzone przez panią Janinę Kudelę, która podzieliła się z uczniami swoją wiedzą na temat tradycyjnej śląskiej palmy, roślin wchodzących w jej skład, symboliki oraz sposobu wykonania palmy oraz jej wykorzystania, przygotowała również wszystkie niezbędne rośliny i materiały.

Była to żywa lekcja tradycji. Szóstoklasiści zostali wyposażeni w umiejętność wykonywania palmy i mogą od dziś przekazywać ją dalej. Cieszymy się bardzo, że dzięki pani Janinie, śląska palma wielkanocna została wykonana przez najmłodsze pokolenie pioskowian. A wiedza, którą uczniowie zdobyli, pomoże im w w kultywowaniu tej pięknej tradycji.

1dscn2355

Fotor0403193531

Fotor0403193839

2 myśli nt. „Wielkanocne warsztaty w Kaniówce”

1. Piękne te Wasze palmy… I ja też otrzymałam dzisiaj palemkę! Dziękuję!!!

2. Wow! ciekawe jak takie palmy się robi !!!!!!!!! też bym chciała taką zrobić ale nie umiem Frown wam wyszły fantastycznie !!!Smile