Szkolny Konkurs Recytatorski

8 kwietnia po raz XV  w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Poziom jak zwykle był wysoki. Uczniowie klas I – III pięknie recytowali wiersze. Jury miało więc trudne zadanie, by spośród 18 występujących, wybrać tych najlepszych…

A oto wyniki:

kl. I

I miejsce: Sonia Szłapa (kl. Ia)

II miejsce: Jakub Kasza (kl. Ib)

III miejsce: Emilia Lekki ( kl. Ia)

kl. II – III

I miejsce: Karolina Olszowiec (kl. IIIb)

II miejsce: Natalia Jabcoń(kl. IIIa)

III miejsce: Magdalena Szuster (kl. IIa)

wyróżnienie:

Sandra Szłapa (kl. IIIa)

Tomasz Bojdoł (kl. IIIb)

Maciej Kudela (kl. IIa)

2014-04-08, szkolny konkurs recytatorski

W klasach starszych wystąpiło 20 osób. Poziom był bardzo wyrównany. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli się interpretacji utworów polskich poetów; Danuty Wawiłow, Joanny Papuzińskiej, Wisławy Szymborskiej, Joanny Kulmowej, Wandy Chotomskiej, Jana Twardowskiego, Jana Lechonia, Jerzego Ficowskiego, Adama Mickiewicza i K. I. Gałczyńskiego.

Oto wyniki:

 

I miejsce: Julia Jaworska (kl. Vb)

II miejsce: Maja Bilek (kl. IVb), Agnieszka Nosek (kl. Va)

III miejsce: Dagmara Skaźnik (kl. Va), Joanna Ryba (kl. Vb), Daria Żelazo (kl. VIa)

Wyróżnienia:

Bogumiła Podoba (kl. VIa)

Zofia Kłapyta (kl. VIa)

Natalia Palica (kl. VIa)

 Gratulujemy zwycięzcom!

4 myśli w temacie “Szkolny Konkurs Recytatorski”

  1. Gratuluję zwycięzcom! Wszyscy recytatorzy byli wspaniali i recytowali na bardzo wysokim poziomie. Miło było słuchać tak różnorodnych i ciekawych interpretacji. Brawo!

  2. Mi najbardziej podobała się Maja Bilek z klasy IV b i Agnieszka Nosek z klasy V a mówiły ten sam wiersz pod tytułem ” Daktyle” Danuty Wawiłów.

  3. Brawo wszystkim, brawo!!! A szczególnie Mai Bilek, która zajęła II miejsce, a mówiła wiersz pt.: „Daktyle” Danuty Wawiłow. Majciu pięknie to powiedziałaś, pięknie!!! Innym też bardzo fajnie wyszło!!! Jeszcze raz gratuluję!!! :rotfl:

  4. Obserwuję ten Konkurs już od jakiegoś czasu. Widać jak dzieci się pięknie rozwijają. Jedni spalają się, przekonują że występ przed publicznością wcale nie jest łatwy. Inni rozkwitają i z roku na rok są coraz lepsi. I jedno i drugie jest na pewno doświadczeniem życiowym, które poniosą dalej, zmaganiem się ze swoim wnętrzem. Bardzo mi się podoba ten projekt. Tym co myślą, że taki występ to pikuś, życzę, by choć raz stanęli przed tłumem dzieci, który nie koniecznie maj ochotę was słuchać i powiedzą to co mają do przekazania najlepiej jak potrafią, a przekonają się że to naprawdę mistrzostwo świata. Wszystkim uczestnikom gratuluję. Zauroczona Mama

Możliwość komentowania jest wyłączona.