„Pan Twardowski” obejrzany!

W sobotę, 5 kwietnia, grupa 25 miłośników teatru obejrzała w Operze Śląskiej w Bytomiu spektakl baletowy „Pan Twardowski” polskiego kompozytora pierwszej połowy XX w. Ludomira Różyckiego. Na scenie teatru wystąpili soliści, zespół baletowy, orkiestra i chórzyści Opery Śląskiej w Bytomiu oraz uczniowie bytomskiej Szkoły Baletowej. Artyści tańcem, muzyką i śpiewem opowiedzieli legendę o Panu Twardowskim, krakowskim szlachcicu, żyjącym w XVI w., który zaprzedał duszę diabłu w zamian za młodość i poznanie tajników magii. Z postacią tego jegomościa spotkacie się na pewno w literaturze – Adam Mickiewicz napisał balladę „Pani Twardowska”, którą omawia się na lekcjach języka polskiego w szkole podstawowej. Przedstawienie pokazuje losy bohatera aż do jego ucieczki… na Księżyc!
Piękna muzyka, taniec, stroje i dekoracje podobały się zarówno młodym, jak i dorosłym widzom. Zdjęcia ze spektaklu można zobaczyć klikając na tytuł. Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w wycieczce i zapraszam na kolejną. Tym razem do Teatru Rozrywki w Chorzowie na musical „Skrzypek na dachu”, termin – 14 maja – tylko 19 miejsc! Pozdrawiam! J. Kukla.

3 myśli w temacie “„Pan Twardowski” obejrzany!”

1. Pewnie było Fajnie ja nie pojechałam bo mama się nie zgodził nie zapytałam się ale wiedziałam że się nie zgodzi bo to tak późno !!!!! ;)

2. Ja nie jechałam, ale moja koleżanka tak i mówiła, że jej się bardzo podobało. Myślę, że miłośnicy teatru i opery powinni jeździć na wszystkie proponowane przez panią Kuklę opery i sztuki teatralne. :-))

3. pojechałm…. najpierw rozumiałam, potem już mniej… :panda: :hippo: :chicken2: :bunny: :cat: :ghost: :alien: :cyclops:

Możliwość komentowania została wyłączona.