KANONIZACJA JANA PAWŁA II I JANA XXIII

Wieczornica dla Jana Pawła II
Wieczornica dla Jana Pawła II

W podziękowaniu za dar kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły przygotowali wieczornicę poświęconą temu wydarzeniu.

Odbyła się ona 24 kwietnia po Mszy świętej szkolnej, w naszym kościele.

Przy pomocy dialogu między dziećmi a rodzicami poznaliśmy Karola Wojtyłę i Jego drogę do świetości. W czasie prowadzonych rozmów oglądaliśmy prezentację multimedialną ilustrującą obrazy z dzieciństwa, lat młodości, służby kapłańskiej i wyboru kardynała Karola Wojtyły, na „stolicę Piotrową”. Zaprezentowane fragmenty filmów, pozwoliły usłyszeć słowa Jana Pawła II, kierowane do pielgrzymów podczas wielu podróży apostolskich. Słowa niosące nadzieję, wzywające do miłości, przebaczenia,poszanowania godności każdego. Mogliśmy zobaczyć człowieka, który kochał Boga, modlił się, wielkiego pielgrzyma, który wołał o pokój, stawał w obronie krzywdzonych. Kochał dzieci, młodzież, własnym przykładem pociągał do stawiania sobie wymagań i realizowania ich we wspólpracy z Bogiem.

Na zakończenie uroczystości uczniowie przekazali nam przesłanie Jana PawłaII, który swoim życiem zachęca i zaprasza każdego do świętości. Bo świętość to najpiękniejsza normalność jaką może osiągnąć człowiek, to nie przywilej nielicznych, ale powinność wszystkich.

W czasie wieczornicy usłyszeliśmy pieśni; „Czarna Madonna”, „Wadowice, moje miasto”, „Święty, uśmiechnięty”, „Kochamy Cię Janie Pawle II”, szczególnie wybrzmiała ulubiona pieśń Papieża, „Barka”

Uczniowie świetnie zagrali swoje role, dziękujemy młodym aktorom, a byli to: Tomek Bojdoł- mały Karol  Wiktor  Nowak- kolega Karola, Daria Ryguła- mama, Tymek Mazur- tata, Dagmara Skażnik- ciocia, Agnieszka Nosek- córka cioci. Dziękujemy muzykom; skrzypkom;  Agacie Foltyn, Mikołajowi Poloczkowi, zespołowi dzwonków ręcznych w składzie; Marta Kolarczyk, Stefania Korcz, Agnieszka Nosek, Dagmara Skaźnik, Daria Ryguła, cymbalistom: Kamilowi Rygule i Oliwierowi Drobikowi, chórzystom, solistkom, Oli Paliczce, JuliI Skamarajtys, klasie IIIa  spiewającej i grającej na instrumentach perkusyjnych za piosenkę „Kochamy Cię Janie Pawle II” Dziękujemy wszystkim biorącym udział w tej wieczornicy.

Oprawę muzyczną przygotowały panie Joanna Kukla, Karina Głowacka-Bieszczad, prezentację mulimedialną p. Anna Ryba, zdjęcia robiła p. Beata Skrzypiec, dekorację wykonała p. Barbara Szymura-Trębacz

Zdjęcia z wieczornicy można zobaczyć tutaj.

Jedna myśl nt. „KANONIZACJA JANA PAWŁA II I JANA XXIII”

  1. Świetnie to wszystko wyglądało piosenki były bardzo fajne szczególnie piosenka „Nie ma lepszego od Jana Pawła II” i teatrzyk też mi się podobał

Możliwość komentowania jest wyłączona.