Praca rolnika – dawniej i dziś

W czasie lekcji, które odbyły się w Izbie Regionalnej Ośrodka Kultury Kaniówka w Piasku, uczniowie klas drugich, poznali zabytkowe sprzęty towarzyszące pracy rolnika w zagrodzie, polu oraz śląski strój ludowy. Podsumowaniem cyklu zajęć pt. Świat się zmienia była wizyta w gospodarstwie rolnym państwa Kolarczyków. Panie Anna i Teresa, opowiedziały nam o trudnym zawodzie rolnika. Podczas oglądania gospodarstwa, dzieci dowiedziały się, że praca ta jest ciężka, wymaga systematyczności, zaangażowania całej rodziny, lecz w dzisiejszych czasach bardzo pomocne jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu. Uczniowie zobaczyli krowy, świnie, kury. Pani Anna Kolarczyk pokazała nam, jak wyrabia się zdrowe, ekologiczne masło – bez konserwantów.

Myślimy, iż cel wycieczki został osiągnięty i żaden uczeń klasy drugiej nie powie, że produkty żywnościowe biorą się ze sklepu. Nie da się również przecenić bezpośredniego kontaktu człowieka z naturą.

Dziękujemy państwu Kolarczykom za miłe przyjęcie. Pozdrawiamy tygodniowego cielaczka o imieniu Magda.

Aleksandra Skapczyk i Agnieszka Tużnik

Fotor031871712