Zawody narciarskie

12.02.2014 r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Pszczyny w Narciarstwie Alpejskim, które odbyły się na stoku Stary Groń w Brennej. Obawialiśmy się czy dojdą one do skutku, bo wyjeżdżaliśmy z Pszczyny w deszczu. Jednak już w połowie drogi zamienił on się w śnieg, który padał obficie przez cały czas trwania zawodów tak, że poczuliśmy prawdziwą zimę. Warunki były dość trudne, ale wszyscy nasi zawodnicy poradzili sobie bardzo dobrze.

W grupie „mikrus” kl. I – III, w klasyfikacji indywidualnej, najlepsze miejsca zajęli: Maja Bilek – 4, Inga Marekwia – 5 i Pawel Psik – 2 miejsce. Oprócz nich startowali też Karolina Olszowiec i Jakub Brychlik.

W grupie starszej kl. IV – VI startowało po 3 zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców, którzy zdobywali punkty do klasyfikacji drużynowej. Uczniowie nasi zajęli 5 miejsce na 8 startujących szkół. Drużynę dziewcząt reprezentowały: Julia Kania, Zuzanna Kobiela i Agnieszka Nosek, a chłopców: Oskar Psik, Maciej Szymura I Kamil Miłoś. Najwyższe miejsca w klasyfikacji indywidualnej zajęły Agnieszka – 4 i Zuzia – 5 miejsce.

Gratulujemy naszym uczniom zdobytych miejsc i życzymy dalszego rozwijania swoich umiejętności narciarskich. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zachęcają i umożliwiają  dzieciom uprawianie tej pięknej dyscypliny sportowej.

100_4840