Wizyta w bibliotece

We wtorek 25 II uczniowie klasy II b udali się do Biblioteki Publicznej w Piasku. Na początku przeprowadzili wywiad z panią bibliotekarką Haliną Kędzior. Uczniowie dowiedzieli się m. in.w jaki sposób rozmieszczone są książki w bibliotece, jakiego rodzaju katalogi znajdują się w tutejszej bibliotece, na jakie działy podzielone są książki, jakie informacje zawarte są w karcie katalogowej. Pani bibliotekarka odpowiedziała także na wiele pytań dotyczących jej pracy w bibliotece. Później dzieci podzielone na grupy miały za zadanie poszukać w danym katalogu określoną książkę. Nie było to takie proste zadanie, ale dzieci dobrze sobie poradziły. Ostatnim punktem spotkanie było układanie przez poszczególne grupy podanych książek w kolejności alfabetycznej. To zadanie również zostało wzorowo wykonane. Mam nadzieję, że dzięki tej wizycie dzieci nie tylko poszerzyły swoją wiedzę, ale także chętniej i częściej samodzielnie będą odwiedzały bibliotekę i wypożyczały książki.

Agnieszka Tużnik

asd

Jedna myśl w temacie “Wizyta w bibliotece”

1. Akurat ta klasa specjalnej zachęty nie potrzebuje, są najczęstszymi gośćmi szkolnej biblioteki :-D

Możliwość komentowania została wyłączona.