DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

dbiJuż 11 lutego obchodzić będziemy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to odbędzie się w Polsce po raz dziesiąty. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Podczas tegorocznych obchodów szczególna uwaga będzie zwracana na to, iż każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Materiały do obejrzenia:

Necio.pl

Przygody Plika i Foldera w Sieci – film i audiobook

Zuzka_i Tunio_NETYKIETA

Więcej można dowiedzieć się na www.dbi.pl

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. DBI 2014 został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.