Wycieczka do Pszczyny

W grudniu klasy piąte i szóste poznawały zabytki Pszczyny. Uczniowie przeszli trasą najbardziej znanych zabytków: Brama Chińska, Skansen, Muzeum Prasy Śląskiej i Izba u Telemana, Ratusz, Brama Wybrańców, Zamek Pszczyński, Kapliczka „Bądź Wola Twoja”, Stajnie Książęce, Park Pszczyński, Herbaciarnia, Lodownia, Groby Anhaltów. W czasie wycieczki uczniowie sami opowiadali o wybranych zabytkach i ich historii. Na dłużej zatrzymali się w Muzeum Prasy Śląskiej i w Izbie u Telemana, gdzie obejrzeli sprzęty, maszyny i inne eksponaty z zakresu czasopiśmiennictwa śląskiego oraz dawnego drukarstwa i introligatorstwa, a także dawne instrumenty muzyczne z terenu Śląska. Dla klas piątych był to końcowy etap projektu edukacyjnego, w którym brali udział. Więcej o projekcie można przeczytać tutaj.

Po wycieczce odbył się konkurs „Znam zabytki Pszczyny”, w którym uczniowie wykazywali się znajomością obiektów, ciekawostkami z nimi związanymi i ich położeniem na mapie. W klasie Va I miejsce w konkursie zajęła Agata Foltyn, II – Oliwier Drobik, III – Jaś Gorzela, natomiast w klasie Vb I miejsce – Emilia Śleziona, a II exe-quo – Filip Zoń i Jędrzej Wanot. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do dalszego poznawania walorów własnego regionu.

Brama_wybrancowParkSkansenMuzeum_prasyPałacIzba_u_Telamana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć