Targi TIK

W dniu wczorajszym odbyły się w naszej szkole Targi TIK. Brali w nich udział zarówno uczniowie klas IV-VI jak i uczniowie klas młodszych.  W tym samym dniu odbywał się bal więc uczniowie klas I-III jako pierwsi uczestniczyli w Targach. Targi Tik w w obu grupach rozpoczęły się powitaniem i przedstawieniem szkolnego Kodeksu TIK. Następnie uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy i udali się na zajęcia, które miały przybliżyć im poszczególne zagadnienia poruszane w kodeksie.

W sali komputerowej uczniowie zapoznawali się z programem TuxPaint. W planach było poznanie aplikacji internetowej do tworzenia komiksów ale niestety wielka awaria internetu w naszej wsi postawiła uczniów klasy 5a prowadzących te zajęcia przed wyzwaniem: zapoznać się bardzo szybko z nieznanym programem i pomóc w obsłudze młodszym uczniom.  Zuzi, Oliwierowi, Dagmarze, Agnieszce i Agacie należą się wielkie brawa, że poradzili sobie w tej stresującej sytuacji.

W pracowni matematycznej pani Basia omawiała z uczniami sprawy bezpieczeństwa związane z użytkowaniem komputera. W pracy pomagały jej sławne już filmy z owieczkami :)

W pracowni plastycznej pani Karolina, także na podstawie filmów z owieczkami, rozmawiała z uczniami o tym co można a czego nie można wrzucać do internetu oraz jakie informacje o sobie można tam umieszczać.

W pracowni przyrodniczej pani Kasia tworzyła z uczniami plakaty, na których ucznowie rysowali urządzenia TIK.

Starsi uczniowie w pracowni komputerowej poznawali aplikacje internetowe, które można wykorzystać do nauki różnych przedmiotów: UłamkiMapy myśliAwatary . (Na szczęście internet już zaczął działać :) )

W pracowni matematycznej pani Basia omawiała z uczniami sprawy bezpieczeństwa związane z użytkowaniem portali społecznościowych. W pracy pomagała jej Ola  :)  Furorę zrobiły nie filmy o fejsie ale scenka z Oliwią przed komputerem, gdzie okazywało się, że „po drugiej stronie” wcale nie siedzi ta osoba, której oczekiwali uczniowie.

W pracowni plastycznej pani Karolina, także na podstawie filmów o prawach autorskich i creative commons rozmawiała z uczniami o tym co z rzeczy znalezionych w internecie można i w jakim zakresie wykorzystywać, w domu w szkole i przyszłej działalności zarobkowej.

W pracowni przyrodniczej pani Kasia rozmawiała z uczniami na temat źródeł, które mogą i nie mogą być podstawą naszej wiedzy. Uczennice z klasy 5b przedstawiały także jakie mogą być konsekwencje nie sprawdzenia, źródła z którego skorzystaliśmy robiąc zadanie…

Zdjęcia można zobaczyć tutaj.