Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 XI przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Pomysł tego święta zrodził się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych w odpowiedzi na wojnę Izraela z Egiptem. Jego idea tak się rozrosła, że z czasem zawitał aż do 180 krajów. W Polsce obchodzimy go od 2006 roku. W tym roku będziemy go obchodzić po raz pierwszy w naszej szkole. Niech w tym dniu będzie obowiązywać hasło: „ Znajdź się wśród życzliwych. Znajdź dla innych miłe słowo.” By stać się jego uczestnikiem wystarczy uśmiechnąć się do kogoś i obdarzyć życzliwym słowem. W środę 20 XI będzie można napisać na przygotowanych listkach pozdrowienia lub miłe słowa skierowane do koleżanki, kolegi, nauczyciela czy innego pracownika szkoły. Listki te zostaną umieszczone na DRZEWKU ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ, które znajdzie się na szkolnej gazetce. Oprócz tego w różnych miejscach szkoły będzie można przeczytać aforyzmy, złote myśli związane z życzliwością.

Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. To nieprawda, że tylko negatywne emocje są zaraźliwe. Życzliwość rodzi życzliwość. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok.

 Agnieszka Tużnik

Fotor1118163147

 

Jedna myśl w temacie “Dzień Życzliwości i Pozdrowień”

  1. Myślę, że to bardzo sympatyczny zwyczaj. Robi się cieplej, gdy się ktoś do mnie uśmiechnie. I codzienna gonitwa nie jest tak bardzo dokuczliwa. To dobry początek rozpoczynającej się w końcu przedświątecznej krzątaniny. Poza tym kiedy jesteśmy szczęśliwi, jesteśmy zdrowsi. Tak trzymać.
    Uśmiechu każdego dnia życzy Zauroczona Mama . :-)) :-) :-)) :-) :-))

Możliwość komentowania została wyłączona.