Światowy Dzień Mycia Rąk…

…obchodzony jest corocznie 15 października. Święto zostało ustanowione w 2008 roku przez UNICEF jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk.  Celem obchodów Dnia jest uświadomienie społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Co roku 3,5 miliona dzieci do roku 5 umiera z powodu powikłań wynikający z niemycia rąk. Więcej o tej akcji na stronie UNICEF .

36_referenceZdjęcie pochodzi ze strony www.unicef.pl

 Kiedy należy myć ręce?

  • przed każdym posiłkiem
  • po wyjściu z toalety
  • po powrocie ze szkoły, ze spacery, z podwórka
  • po zabawie
  • po kontakcie ze zwierzętami
  • po kichaniu i kasłaniu, jeśli zakrywałeś ręką buzię, nos
  • oraz za każdym razem, kiedy ręce są brudne