Przedszkolaki i Święto Zmarłych

Niesiemy zniczeZbliża się Święto Zmarłych – jedno z ważniejszych polskich świąt. Podczas zajęć przedszkolaki dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z tym świętem. W trakcie rozmowy uwrażliwiano dzieci na właściwe zachowanie się na cmentarzu. Kolejnym elementem pielęgnującym rytuały związane z pamięcią o bliskich, którzy odeszli – było wyjście na Grób Nieznanego Żołnierza w Piasku. Grób Nieznanego ŻołnierzaGrupa Żółwików zapaliła symboliczny znicz na opuszczonym grobie. Wytłumaczono także dzieciom, że niektórzy nie mają możliwości odwiedzenia mogił swoich bliskich. Warto w takiej chwili uczcić pamięć zmarłego zapalając znicz – zgodnie z tradycją i dobrym obyczajem. Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.