Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

 

Masz jedzenie w lodówce, wodę w kranie, toaletę w domu? Potrafisz pisać i czytać? Masz pracę, pomysł na urlop i marzenia na przyszłość?

Takie szczęście należy do rzadkości. 1 miliard 300 milionów ludzi na świecie żyje w głębokiej nędzy. Od roku 1987 dzień 17 października obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. Ubóstwo to problem powszechny – na świecie 1,4 miliarda ludzi żyje za mniej niż 1,25 dolara dziennie. Bieda dotyczy także krajów rozwiniętych. W Polsce co siódmy Polak żyje poniżej ustawowego progu ubóstwa! Skrajna bieda to nie tylko brak środków do życia, ale także sytuacja w której co dziesiąte dziecko w wieku szkolnym nie chodzi do szkoły,  a ponad miliard ludzi nie ma stałego dostępu do wody pitnej.

ubostwo

źródło grafiki: http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/40/24/rzecznictwo