Akcja „Zdrowy ząbek”

Akcja "Zdrowy ząbek"Akcja „Zdrowy ząbek” poświęcona była zagadnieniu higieny jamy ustnej, budowie i rodzajów zębów oraz prawidłowemu odżywianiu się. Dzieci przy pomocy pani Ani (higienistki szkolnej) uczyły się prawidłowego sposobu mycia zębów, poznały ich rodzaje oraz budowę. Została im przypomniana piramida żywieniowa – dzieci wskazywały produkty szczególnie szkodliwe dla zdrowia (słodycze, czipsy, słodkie napoje, itp.) oraz produkty pożądane dla prawidłowego rozwoju i budowy zębów, szkliwa, kości (nabiał, owoce, warzywa, ryby, mięso, itp.).

W akcję zaangażowała się także grupa uczniów z klasy III b wraz z wychowawcą panią Beatą Skrzypiec. W przygotowanym przez nich programie artystycznym można było zobaczyć  „Wilka u dentysty” – wiersz T. Śliwiaka  oraz przestawieniem na podstawie opowiadania J. K. Śliwki i S. Zygmunta „Baba Jaga u dentysty”. Trzecioklasiści przybliżyli dzieciom w sposób żartobliwy i na wesoło pracę stomatologa. Przedszkolaki miały również okazję na wspólną zabawę z uczniami przy piosence pt. „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda”.

Uczniowie III bOgromne podziękowania dla pani Ani, pani Beaty Skrzypiec i uczniom klasy III b za przybliżenie przedszkolakom tematyki higieny jamy ustnej i promowanie zdrowego uśmiechu.

Mycie zębów

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.