Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci

DSCF806429 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w regionalnym spotkaniu Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, w Rybniku – Chwałowicach, w sanktuarium świętej Teresy od Dzieciątka Jezus.
Po przywitaniu wszystkich przybyłych grup dzieci wraz z założycielką Podwórkowych Kółek Różańcowych – Magdą Buczek, odmówiły dziesiątkę różańca. Modliły się w intencjach Ojca świętego, ojczyzny, swoich rodzin oraz o pokój na świecie.

DSCF8070Podczas Mszy świętej, w homilii,  Ojciec redemptorysta podkreślił, że wśród wielu darów otrzymaliśmy od Boga jeden szczególny – różaniec.  Ojciec Święty Jan Paweł II mówił o nim, że „to skarb, który trzeba odkryć”. Dzieci obiecały zgłębiać tę modlitwę i odmawiać codziennie dziesiątkę różańca.
Po Mszy świętej była okazja do przekazania pozdrowień i krótkich wywiadów dla telewizji „Trwam” oraz pamiątkowych zdjęć z Magdą Buczek.
DSCF8086Gospodarze przygotowali również pyszny poczęstunek. Można było zjeść zupę pomidorową, żurek lub grochówkę oraz różne słodkości.
Spotkanie było umocnieniem naszej wiary i zachętą do udziału w nabożeństwach różańcowych w miesiącu październiku.