Akcja MARCHEWKA

Miniony tydzień był wyjątkowy – zdrowy, pomarańczowy i marchewkowy. Zakończyła się akcja promująca zdrowy styl odżywiania, która związana była z programem „Apetyt na zdrowie”.

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły kosztowali soku z marchewki pochodzącej z ekologicznej uprawy. Jak smakował? Warto obejrzeć zdjęcia!

IMG_7909_wynik

IMG_7887_wynik

marchewkowy_dyplom

Klasa Va otrzymała „Marchewkowy dyplom” za kulturalne i grzeczne zachowanie podczas degustacji soku. Gratulujemy!

Marchewka 001

Dziękujemy nauczycielom, którzy włączyli się do akcji: B. Skrzypiec, A. Tużnik, J. Mazurczyk, B. Szymurze-Trębacz, K. Bilek, B. Pyclik, K. Zioło, B. Goleń oraz pani intendentce E. Bołdys i paniom pracującym w kuchni: A. Wagner, B. Olszynce, E. Puda, B. Grabowskiej.

B. Kudela, A. Ryba

„Pocztówka z wakacji”

Projekt edukacyjny pod takim właśnie tytułem był realizowany w klasie IIIb. Jego realizacja rozpoczęła się już w czasie wakacji. Uczniowie mieli za zadanie przesłać na adres szkoły pocztówkę z wakacyjnymi pozdrowieniami. We wrześniu otrzymali kolejne zadanie. Do wylosowanej pocztówki mieli wykonać pracę, która opowiada o miejscu (miejscowości) na pocztówce. Więcej projekcie przeczytacie tutaj.

IMG_7979_wynik

Nie marnuj jedzenia!

” Nie marnuj jedzenia. Wyrzuć do śmieci stare przyzwyczajenia” to kampania społeczna, której celem jest uświadomienie negatywnych skutków ekologicznych, społecznych i ekonomicznych marnowania żywności. Kampania ma również wpłynąć na zmianę postaw i zachowań nas konsumentów oraz producentów i dystrybutorów żywności. Organizatorem kampanii jest Federacja Polskich Banków Żywności.

Sprzątanie Świata 2013

Już po raz dwudziesty w 3. weekend września rusza akcja Sprzątanie Świata. W tym roku działamy pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”.  Uczymy się prawidłowo postępować z odpadami i – co jeszcze ważniejsze – co zrobić, by było ich jak najmniej.

W związku z budową placu zabaw w tym roku zbiórka makulatury i puszek odbędzie się dopiero w II połowie października.

Drugi czwartek lekkoatletyczny rundy jesiennej

19 września 30 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w kolejnym czwartku lekkoatletycznym.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

• Julia Malcher (kl. 6.) – II miejsce w skoku w dal i II miejsce w biegu na 60 m;
  • Bernadeta Spyra (kl. 6.) – III miejsce w rzucie piłeczką palantową;
  • Natalia Palica (kl. 6.) – I miejsce w rzucie piłeczka palantową;
  • Monika Goldman (kl. 6.) – III miejsce w biegu na 600 m.;
  • Oliwia Śliwka (kl. 5.) – II miejsce w biegu na 300 m.;
  • Kolarczyk Marta (kl. 5.) – III miejsce w biegu na 300 m.;
  • Nosek Agnieszka (kl. 5.) – II miejsce w skoku w dal;
  • Kamil Miłoś – II miejsce w rzucie piłeczka palantową i II m. w biegu na 300 m.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs plastyczny – „Ja też pomagam Hospicjum”

http://hospicjumojcapio.pless.pl/images/stories/logo2/logo-hospicjum2.jpgHospicjum Św. Ojca Pio zaprasza uczniów i przedszkolaki do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na temat „Ja też pomagam Hospicjum”.

Prace  można wykonać w dowolnej technice plastycznej w formacie A2 (arkusz brystolu). Plakat można wykonać samodzielnie lub grupowo. Termin składania prac to 3 października. Prace odbiera p. Barbara Pyclik.

Regulamin konkursu można przeczytać tu.