Sok marchewkowy pożywny i zdrowy

k_ntu5ntiwotksode4otg3_f_marchewkaPod takim hasłem od 16 do 20 września w naszej szkole odbywać się będzie akcja promująca zdrowy styl odżywiania. Uczniowie będą mogli skosztować pysznego soku wyciśniętego ze świeżych marchewek i docenić zalety marchewki. A jest ich wiele.

Marchewka należy do najbogatszych w witaminy warzyw. Zawiera ona bowiem w sobie witaminę A, która odpowiada za wzrost u dzieci, a dodatkowo witaminy z grupy B, wit. C, E, K i PP. Picie soku z marchewki zalecane jest każdemu, niezależnie od wieku. U nastolatków wpływa korzystnie na cerę i urodę, a osobom starszym wygładza zmarszczki i dodatkowo za sprawą beta-karotenu, pozytywnie działa na wzrok. Bogactwo mikro- i makroelementów (wapń, żelazo, magnez, cynk, potas, miedź i fosfor) w marchewce działa wzmacniająco i chroni nasz organizm przed anemią, reguluje również pracę żołądka, poprawia metabolizm i utrzymuje wątrobę w zdrowiu.

Zapraszamy do degustacji soku!