Bezpieczeństwo w sieci

dbaj_o_fejsBezpieczne wakacje to również bezpieczeństwo w sieci. Popularność portalu Facebook w Polsce stale rośnie. Konto na nim ma już 78% młodych ludzi w wieku 15-24 lata oraz 58% dzieci w wieku 7-14 lat. Umieszczając na nim codziennie zdjęcia, filmy lub informacje o swoim życiu, nie wiedzą, że bez odpowiednich ustawień prywatności udostępniają je praktycznie wszystkim internautom. Dlatego Fundacja Dzieci Niczyje przygotowała poradnik dla młodych internautów „Dbaj o Fejs”, w którym radzi jak być bezpiecznym na Facebooku.  Przewodnik, krok po kroku, pokazuje jak chronić prywatność w najpopularniejszym serwisie społecznościowym. Z przewodnika młodzież dowie się również, na co trzeba zwrócić uwagę używając przycisku „Lubię to!”, jakie jest ryzyko używania geolokalizacji czy tagowania innych osób na swoich zdjęciach. Znajdą się tam również informacje na temat gier oraz innych aplikacji, które oferuje portal. W związku z bardzo częstymi zmianami wprowadzanymi przez portal Facebook, poradnik będzie na bieżąco aktualizowany. 

Tutaj znajdziesz przewodniki. Zapoznaj się z nimi koniecznie.