Czwórbój lekkoatletyczny

15 maja 2013 r. na stadionie miejskim w Pszczynie odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 12 drużyn dziewcząt i 11 drużyn chłopców z gminy Pszczyna. Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach: bieg na 60 m., skok w dal, rzut piłeczka palantową i bieg na 600 m. dziewcząt, 1000 m. chłopców. W kategorii dziewcząt nasza szkoła odniosła wielki sukces zdobywając I miejsce. Wyprzedziła SP 3 i SP 2. Nasze zawodniczki startowały w składzie: Marta Kotwasińska, Katarzyna Wolszczak, Kinga Szkucik, Natalia Szmuk, Noemi Maindok i Karolina Śleziona. W punktacji indywidualnej, wśród wszystkich startujących zawodniczek, Marta Kotwasińska zdeklasowała rywalki zdobywając 320 punktów.

Dziewczęta zakwalifikowały się do zawodów powiatowych.

W kategorii chłopców nasi zawodnicy zajęli bardzo dobre V miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Bartosz Sosna, Kamil Kopeć, Kamil Rozmus, Mateusz Ryguła, Paweł Bratek i Patryk Tatarczuch.

Zawody powiatowo-rejonowe odbyły się 21 maja, również w Pszczynie. Nasze dziewczęta tym razem wystąpiły w składzie: Marta Kotwasińska, Katarzyna Wolszczak, Natalia Szmuk, Karolina Śleziona, Julia Malcher i Aleksandra Paliczka. Zawodniczki zdobyły II miejsce na szczeblu powiatu za SP3 z Pszczyny oraz III miejsce na szczeblu rejonu za SP3 z Pszczyny i SP z Górek Wielkich. Marta pobiła swój rekord punktowy w wieloboju zdobywając 366 punktów.

Gratulujemy wysokich osiągnieć i życzymy dalszych sukcesów lekkoatletycznych.