Zdrowie jest smaczne – to prawda!

Jesteśmy jedną z dziesięciu szkół, które zadeklarowały swój udział w akcji „Zdrowie jest smaczne”. Jest ona skierowana do szkół gminy Pszczyna.

Zdrowie jest smaczne – to prawda! Akcja ma pokazać, że to, co zdrowe może naprawdę podbić serca i żołądki, zwłaszcza najmłodszych.

„Zdrowie jest smaczne” to akcja, w której chcemy uświadamiać dzieci, ich rodziców i dziadków, że żywienie to podstawa naszego zdrowia. Chcemy pokazać, że to, co zdrowe może naprawdę podbić serca i żołądki, zwłaszcza najmłodszych.  Celem jest pokazanie, że wartościowe, bogate w witaminy i wartości odżywcze produkty, na pierwszy rzut oka nie cieszące się powodzeniem wśród uczniów mogą być podane w taki sposób, że podbiją ich serca i żołądki.

Organizatorami kampanii są: „Gazeta Pszczyńska”, portal infopres.pl oraz Indywidualna Praktyka Położnych „Kobietowo”.  Partnerami kampanii są Urząd Miejski w Pszczynie, Polskie Towarzystwo Dietetyki oraz Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „Omnibus”.  Kampania realizowana będzie od kwietnia do września 2013 roku, skierowana jest do szkół podstawowych na terenie gminy Pszczyna.  Głównym pomysłodawcą akcji „Zdrowie jest smaczne” jest nasza tragicznie zmarła dziennikarka Gazety Pszczyńskiej Agnieszka Wojtala.

Dla tych, którzy należą do społeczności Facebook dobre wiadomości. Akcja promowana i aktualizowana jest na FB. Ciekawe rzeczy można tam znaleźć na temat akcji i nie tylko.  Zachęcam do odwiedzin i do lajkowania!

B.S.