Spotkanie z Panem Toti

Dziś tj. w piątek 12 kwietnia gościła w Piasku autorka serii książek dla dzieci oraz malarka Joanna Sorn – Gara.

Na spotkaniu w Bibliotece Publicznej w Piasku autorka zapoznała dzieci z naszego przedszkola z ideą tworzenia swoich książek, tłumaczyła w jaki sposób powstają też do nich ilustracje. 

Największym jednak dla dzieci zainteresowaniem cieszył się Pan Toti – „Człowieczek tak mały, jak paluszek, który mieszka w pniu starego drzewa, a pod podłogą ukrywa kopalnię, w której szuka skarbów”. Każda książka autorki, oprócz ciekawej fabuły zawiera elementy edukacyjne.

Dzieci mogły posłuchać   o przygodach Pana Totiego pt. „Pan Toti i stary garnek” czytanej przez samą autorkę. Dodatkową atrakcją spotkania było wspólne rysowanie i wymyślanie kolejnych historii które mogą posłużyć do stworzenia kolejnej książki.

 

Jedna myśl nt. „Spotkanie z Panem Toti”

Możliwość komentowania jest wyłączona.