Dzień Marchewki

5 kwietnia to Dzień Marchewki. Warto więc poświęcić temu popularnemu warzywu słów kilka. To, że zdrowa, wie już każde dziecko. Jest smaczna. Ma mało kalorii i dużo minerałów. Możemy ją spożywać surową, blanszowaną, duszoną lub gotowaną. A co cennego dla naszego organizmu znajdziemy w marchewce? Mnóstwo witamin: A, B1, B2, B6, C, E, K i PP, kwas jabłkowy i peptyny. Błonnik, potas, magnez, sód. Silne antyoksydanty zawarte w marchewce pomagają chronić organizm przed chorobami układu krążenia, rakiem, czy chorobami wzroku.Spożywanie marchewki pomaga regulować poziom cukru we krwi.

Doceńmy i pokochajmy popularną i tanią marchewkę. Pijmy świeże soki marchwiowe, które zrobione przez nas w kuchni prawie nic nie kosztują (oprócz naszej pracy). Możemy chrupać marchewkę w pracy, w domu i na przerwie. Smacznego!