Zielone śniadanie na powitanie wiosny

Dziś w naszej szkole odbyła się akcja ZIELONE ŚNIADANIE NA POWITANIE WIOSNY. Uczniowie mogli nabyć smaczne wiosenne kanapki. Był chleb z piekarni w Piasku oraz chlebek z domowego piekarnika pani Ewy. Było masełko z pszczyńskiej mleczarni i dużo pachnącego zielonego szczypiorku. Kanapki były więc smaczne i zdrowe. Wszyscy jedli z apetytem!

Ponadto zaprezentowaliśmy zioła w doniczkach. Był rozmaryn, melisa, tymianek, pietruszka, oregano. Była też kiełkownica z pysznymi kiełkami rzodkiewki. Można było „skubnąć”co nieco, powąchać, dotknąć.

Podziękowania dla Wszystkich osób, które pomogły organizatorom przeprowadzić tą akcję: pani intendentce, paniom kucharkom, pani Ewie Kłosce, pani Justynie, pani woźnej, pani Marioli oraz Beci i Julce.

Ze  sztabem tylu chętnych do współpracy osób radością było organizowanie tej wiosennej akcji.

Dziękujemy!

Beata Skrzypiec, Barbara Kudela

Najpiękniejsze serce walentynkowe znalezione ;)

W ogłoszonym przez Szkołę Podstawową w Studzionce Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsze serce walentynkowe” prace naszych uczennic znalazły się wśród tych naj :)
Pośród nagrodzonych prac uczniów klas IV – VI aż dwie nagrody trafiły do naszych uczennic.

Piernikowe serce Igi Kani zdobyło II miejsce a serce na nóżce Moniki Mańki – III miejsce.

Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

Konkurs na zakładkę rozstrzygnięty!

Międzynarodowy konkurs plastyczny na zakładkę pt.”Razem lepiej” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Miedźnej został rozstrzygnięty!

Na konkurs nadesłano ponad 160 prac plastycznych. Po wstępnej ocenie prac przez komisję konkursową, do  głosowania przystąpili  internauci. Wśród wybranych prac była zakładka naszej uczennicy Mai Bilek, która po internetowym głosowaniu zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej 7-10 lat!

Mai serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.