Mandarynki na zdrowie!

Dziś w naszej szkole odbyła się akcja MANDARYNKI NA ZDROWIE! Każdy uczeń i pracownik szkoły otrzymał mandarynkę na zdrowie. Fundusze na owoce uzyskaliśmy w grudniu dzięki Rodzicom, którzy tak aktywnie  zorganizowali z nami mikołajkowy kramik i upiekli tak dużo ciast i ciasteczek.

Podziękowania dla pani Haliny Pychyńskiej za przywiezienie nam świeżych mandarynek z giełdy w bardzo okazyjnej cenie. Podziękowania dla pani Ani, która pomogła nam „od kuchni” oraz Julce i Beci.

I jeszcze słów kilka o mandarynkach:

Mandarynki, jak wszystkie cytrusy, obfitują w niezliczone pokłady witaminy C, a także witaminy A i B, które mają dobroczynny wpływ na nasz wzrok i poprawiają kondycję skóry. Wzmacniają układ odpornościowy i krążeniowy. Zawierają też kwas foliowy, potas, wapń, fosfor, magnez i cynk. Mandarynkiniskokaloryczne, mogą być słodką przekąską dla osób dbających o linię. Japońscy naukowcy dowiedli także, że spożywanie mandarynek może zmniejszyć ryzyko zachorowań na nowotwór, miażdżycę, cukrzycę a także choroby wątroby. Jedzmy mandarynki na zdrowie!