Lekcja muzyki – instrumenty perkusyjne

Dzisiaj odbyła się kolejna lekcja muzyki dla całej szkoły, na której poznaliśmy następne instrumenty muzyczne. Tym razem były to instrumenty perkusyjne – idiofony i membranofony. Spośród idiofonów poznaliśmy tylko kilka z 2000 rodziny: dzwonki orkiestrowe, ksylofon, klawesy, sambashaker, kastaniety, janczary, trójkąt, kokiriko i talerze.

Poznaliśmy też membranofony i idiofony wchodzące w skład podstawowego zestawu perkusyjnego: Bęben wielki, werbel, tom-tom oraz talerze: hi-hat, ride i crash. Usłyszeliśmy Marsz Radetzkiego, Lot trzmiela, sambę oraz przykłady różnych gatunków muzyki gdzie perkusja jest ważna.

Na koniec powstała orkiestra złożona z uczniów naszej szkoły :) Koncert zakończył fragment znanej piosenki Qeen: We Will Rock You, gdzie zamiast typowej sekcji rytmicznej, wykorzystuje się odgłosy tupania i klaskania.